Przewodnik po grze w blackjacka online

Witamy na najlepszej stronie poświęconej blackjack online. Bez względu na to, czego szukasz, my zadbaliśmy o to, abyś nie musiał się męczyć. Ta strona jest w całości poświęcona blackjack’owi. Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w blackjacka, możesz po prostu nauczyć się zasad, a następnie spróbować szczęścia przy naszych darmowych stołach do blackjacka. Bardziej doświadczeni gracze mogą szukać najlepszych stron do gry na pieniądze online.

Aby ułatwić Ci życie, podzieliliśmy tę stronę na następujące sekcje. Po prostu kliknij na sekcję, do której chcesz przejść, aby rozpocząć grę.

Blackjack

Darmowe gry w blackjacka

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, aby grać w blackjacka na prawdziwe pieniądze, lub jeśli po prostu chcesz zagrać za darmo, będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności gry w blackjacka grając w nasze darmowe gry blackjack poniżej. Aby zagrać, nie musisz się rejestrować ani podawać nam swoich kont e-mail lub innych danych osobowych. Po prostu kliknij na nominał żetonu, który chcesz zagrać, a następnie kliknij przycisk giveaway.

Wprowadzenie do blackjacka

Blackjack to bez wątpienia najpopularniejsza stołowa gra hazardowa, zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i wśród gier stołowych w kasynach online. Ale blackjack, jak każda inna gra losowa, ma pewien zestaw zasad, których należy przestrzegać, aby grać poprawnie i ostatecznie pozostać w grze w blackjacka przeciwko kasynu. Wiele kasyn zarabia mnóstwo pieniędzy na graczach, którzy nie wiedzą jak grać w blackjacka, a jeśli jesteś jednym z tych graczy, poświęć trochę czasu, aby zrozumieć cel i zasady gry.

Cel gry w blackjacka

Oprócz krupiera, w grze w blackjacka może uczestniczyć od 1 do 7 graczy. Jednak każdy z nich gra przeciwko krupierowi, niezależnie od innych graczy przy stole. Aby wygrać rękę, ręka gracza musi mieć sumę 21 lub być bliższa tej liczby niż ręka krupiera, ale bez przekraczania sumy. Ręka, która ma więcej niż 21 punktów jest uznawana za martwą i przegrywa zakład.

Wartość karty

Wartość ręki gracza, jak również ręki krupiera, jest sumą wartości nominalnych kart, które ją tworzą. Wszystkie karty z obrazkami, do których należą król, królowa i walet, mają wartość 10. Karty od 2 do 10 mają wartość zgodną z ich liczbą. As może być zagrany jako 1 lub 11, w zależności od tego, w jakiej formie tworzy najlepszy układ. Jeśli as jest grany jako 11, jest uważany za „miękki”, jeśli jako 1, jest nazywany „twardym”. Różnica polega na tym, że z miękką ręką nie możesz overcallować, jeśli weźmiesz kolejną kartę obrazkową, z drugiej strony twarda ręka może potencjalnie doprowadzić do overcall. Możesz uzyskać lepsze wyobrażenie o grze w blackjacka grając w poniższą grę, która jest jedną z wielu gier hazardowych, których nie można pobrać, a które znajdują się na naszej stronie.

Blackjack online

Przebieg gry

Wszyscy gracze muszą postawić swoje zakłady przed rozpoczęciem gry. Każdy z graczy, włączając krupiera, otrzymuje dwie karty, odkryte lub zakryte. Następnie każdy z graczy ma możliwość dobrania „hit”, czyli dobrania kolejnej karty w nadziei na poprawę swojej ręki. Alternatywnie, gracz może zdecydować się na zagranie 'stay’ i nie dobierać żadnych dodatkowych kart, jest to również czasami określane jako pass. Krupier najczęściej kontynuuje dobieranie kart, aż do momentu, gdy osiągnie na ręce solidną 16. Krupier musi przerwać grę, gdy wylosuje 17.

Blackjack

Blackjack Bonus jest dokładnie tym, od czego ta gra wzięła swoją nazwę. Blackjack jest wtedy, gdy pierwsze dwie karty, które otrzyma gracz (lub krupier) to as i karta z obrazkiem, która będzie miała wartość 21. Średnio, ten szczęśliwy układ pojawia się raz na 20 rozdań. Blackjack gwarantuje, że gracz wygra rękę, a także daje wypłatę w wysokości 3:2 zamiast standardowego 1:1, jeśli krupier nie ma Blackjacka w tym samym czasie co gracz. W przypadku remisu, wszystkie żetony, które gracz umieścił na tej ręce, pozostają w pudełku, a ręka jest uważana za remis.

Split

Rozdzielone pary to sytuacja, która może się zdarzyć w pierwszej rundzie gry, jeśli gracz ma na ręce dwie identyczne karty. Jeśli tak się stanie, gracz może rozdzielić te karty na dwie różne ręce i zagrać każdą z nich osobno. Jednak druga ręka wymaga kolejnego zakładu i w zależności od kasyna, gracz będzie mógł wykonać kilka splitów z rzędu, aż do 3 lub 4, jeśli ciągle otrzymuje te same karty. Wyjątkiem od tej reguły będą dwa asy, do których gracz będzie mógł dobrać tylko jedną dodatkową kartę po rozdzieleniu.

Podwójna

Podwójna stawka to podwojenie stawki za dwie pierwsze karty. Warto jednak pamiętać, że korzystając z tej opcji można dobrać jeszcze tylko jedną kartę po zakładzie. Wskazane jest użycie tej opcji, jeżeli masz rękę, która nie może przegrać przez overshoty, lub jeżeli krupier ma rękę, którą może łatwo overshootować.

Sarrender

Sarrender to sytuacja, w której decydujesz się nie kontynuować gry w rozdaniu z gorszym układem kart, zanim jeszcze dobierzesz kolejną kartę. Nie wszystkie kasyna pozwalają graczom na skorzystanie z tej opcji. Jeśli zdecydujesz się na sarrender, oddasz połowę swojego oryginalnego zakładu, ale w niektórych przypadkach może to być lepsze niż przegranie wszystkiego.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie jest oferowane w przypadku, gdy krupier otrzyma asa w Open. Możesz wpłacić połowę swojego oryginalnego zakładu jako ubezpieczenie w przypadku, gdy krupier zbierze Blackjacka. Ubezpieczenie zostanie Ci wypłacone przy kursie 2:1, jeśli krupier rzeczywiście zbierze blackjacka. Jest to jednak zakład, którego doświadczeni hazardziści nie biorą pod uwagę i odradzają (w przeciwieństwie do kasyn), więc jeśli zaoferowano Ci ubezpieczenie, grzecznie odmów.

Aby zrozumieć historię blackjacka i jej związek z grą, w którą gramy dzisiaj, musisz zrozumieć, że istnieją inne zasady blackjacka, które mogą mieć zastosowanie oprócz tych, które omówiliśmy powyżej. W różnych kasynach mogą być oferowane różne odmiany tej gry, ale podstawowy format będzie taki sam w każdym kraju i w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy grasz w blackjacka online, czy w kasynie stacjonarnym, ważne jest, abyś znał podstawy tej gry, abyś mógł zwiększyć swoje szanse na wygraną.