Przewodnik do gry w ruletkę online

Jeśli znalazłeś się na tej stronie, to można śmiało powiedzieć, że szukasz informacji związanych z grą w ruletkę. Jeśli tak, to czytaj dalej – trafiłeś we właściwe miejsce.

Podzieliliśmy tę stronę na kilka sekcji, aby ułatwić Ci nawigację i znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Proszę zapoznać się z poniższą listą i kliknąć na wybrany link, aby przejść bezpośrednio do interesującej Państwa sekcji.

Ruletka

Ruletka na prawdziwe pieniądze

Ruletka jest jedną z najpopularniejszych gier stołowych w tradycyjnych kasynach, a ruletka online jest tak samo popularna wśród graczy. Tę grę można znaleźć w każdym kasynie online, zazwyczaj oferując graczom kilka opcji. Jednakże, biorąc pod uwagę dużą liczbę dostępnych opcji, często trudno jest graczom odnaleźć się w tym wszystkim i znaleźć najlepsze strony internetowe ruletki. Nie musisz się tego obawiać – wykonaliśmy za Ciebie całą ciężką pracę i nie musisz niczego szukać. Oto najlepsze strony do gry w ruletkę na prawdziwe pieniądze. Ostatnio aktualizowaliśmy tę listę w maju 2017 roku. Wybraliśmy te miejsca z kilku powodów:

  • Bardzo renomowane i wiarygodne strony o nieskazitelnej reputacji.
  • Szybka i łatwa rejestracja, szybkie i łatwe wpłaty i wypłaty.
  • Duża liczba dostępnych gier, w tym kilka wersji ruletki.

Gra w ruletkę za darmo

Być może gra na prawdziwe pieniądze nie jest dla Ciebie? Może lubisz grać za darmo? Jeśli tak, to masz szczęście. Oferujemy nie tylko tysiące darmowych automatów do gry, ale także ogromny wybór darmowych gier stołowych, w tym ruletkę. Poniżej znajduje się nasze w 100% darmowe demo gry. Nie musisz się rejestrować – po prostu wybierz kwotę, którą chcesz postawić, numery i zakłady, które chcesz i kliknij przycisk start. Jeśli chcesz spróbować swoich sił przy stołach na prawdziwe pieniądze, zawsze możesz później skorzystać z naszych rekomendacji.

Historia ruletki

Ruletka jest popularną grą w nowoczesnych kasynach, ale ma ona bogatą historię sięgającą końca XVIII wieku, kiedy to prymitywna wersja ruletki została po raz pierwszy wynaleziona przez Blaise Pascala. Chociaż ruletka, jaką znamy dzisiaj, została znacznie zmodyfikowana, nadal opiera się na tym samym „małym kole”. Wersja ruletki, w którą jesteśmy przyzwyczajeni grać dzisiaj, została po raz pierwszy wprowadzona w Paryżu, we Francji, w 18 wieku, ale wtedy była grana tylko przez francuską arystokrację.

Istnieje kilka miejskich legend, które otaczają grę w ruletkę, jedna z nich sugeruje nawet, że gra ta należy do samego diabła. Historia głosi, że niejaki François Blanc zawarł układ z diabłem w zamian za poznanie tajników gry w ruletkę, co pozwoliło mu na ciągłe wygrywanie. Mity i legendy związane z tą grą hazardową tylko dodały jej mistycyzmu i popularności.

Ruletka online

Amerykańska ruletka i europejska ruletka

Koło ruletki ma kilka odmian w zależności od tego, gdzie gra jest rozgrywana. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych standardowe koło ruletki ma dodatkową komórkę na kole, która jest nazywana podwójnym zerem, ponieważ dodatkowa komórka jest oznaczona „00”. To 38-komórkowe koło jest używane w amerykańskiej ruletce. Z drugiej strony, gra w Europejską Ruletkę z kołem 37-cell ma tylko jedno pole zerowe. Istnieją inne modele kół ruletki, takie jak Ruletka Francuska, Ruletka Kalifornijska i Ruletka Vegas, jednak Ruletka Europejska i Ruletka Amerykańska są najbardziej popularne i szeroko stosowane. Prawdopodobnie najważniejszą różnicą między American i European Roulette jest procent house edge, że każdy ma (American Roulette ma 5,26% house edge, podczas gdy European Roulette ma 2,7% house edge, co czyni go nieco łatwiejsze do wygrania)

Fani ruletki mają teraz możliwość gry i odkrywania wielu odmian ruletki, dzięki internetowi i bogactwu formatów gier dostępnych w kasynach online, a nawet w kasynach na iPada. Podczas gdy w kasynach stacjonarnych wynik obrotu zależy od grawitacji i siły odśrodkowej, w kasynach online do określenia wyniku każdego pojedynczego obrotu używa się generatora liczb losowych (RNG).

Stół do gier

Wszystkie stoły do ruletki mają zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną strefę zakładów, ale format stołów będzie się różnił w zależności od miejsca, w którym gra jest rozgrywana. Zewnętrzny obszar zakładów składa się ze specjalnych pól, które oferują różne rodzaje zakładów, w tym zakłady na kolumny, zakłady na liczby parzyste i nieparzyste oraz zakłady na tuziny. Z kolei strefa inside betting służy do obstawiania pojedynczych numerów. Liczby na wewnętrznej stronie zakładów są ułożone w trzech pionowych kolumnach i 12 rzędach.

Kupno chipów

Ze względu na fakt, że przy stole do ruletki w kasynach stacjonarnych może znajdować się dość duża liczba graczy, wymagane są specjalne żetony do gry, aby odróżnić zakłady jednego gracza od drugiego i uniknąć sporów między graczami. Każdy gracz otrzymuje żetony w określonym kolorze (które można kupić u krupiera). Różnokolorowe żetony pozwalają graczom na obstawianie zakładów poprzez umieszczanie żetonów w tej samej kolumnie ogólnej. Ruletka Online używa także różnokolorowych żetonów do obstawiania zakładów. Stoły do ruletki mają różne minimalne i maksymalne wymagania dotyczące zakładów, zarówno dla zakładów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Tak więc ruletka oferuje dużą liczbę limitów zakładów i będzie odpowiadać graczom z różnymi bankrolls.

Jak obstawiać

Przy pełnym stole do ruletki w środku aktywnej sali kasyna, gracze będą obstawiać około 30 obrotów na godzinę. Jednak gracze online będą prawdopodobnie w stanie obstawić więcej obrotów w ciągu godziny, więc uważnie obserwuj swój bankroll. Zakłady mogą być obstawiane i zmieniane po tym, jak krupier zacznie kręcić kołem i zanim krupier ogłosi 'no more bets’. Krupier zabiera wszystkie przegrane zakłady i wypłaca wszystkie wygrane zakłady, a następnie gra rozpoczyna się od nowa.

Ruletka jest grą, która może być używana przez graczy na wszystkich poziomach zaawansowania, ponieważ posiada zarówno proste jak i dość złożone opcje zakładów, z różnymi zewnętrznymi i wewnętrznymi polami zakładów. Różne wewnętrzne i zewnętrzne pola zakładów, jak również zakłady numeryczne i inne opcje pozwalają początkującym graczom nauczyć się obstawiać najprostsze opcje, podczas gdy bardziej doświadczeni gracze mogą obstawiać na znacznie bardziej złożonym poziomie. Inteligentny gracz studiuje i rozważa różne zakłady w ruletce zanim podejdzie do stołu z żetonami.

Ruletka w pigułce

Ruletka jest bardzo szybką grą stołową w kasynie, w którą zaleca się zagrać kilka razy wcześniej, ze względu na ilość różnych zakładów, które mogą być postawione przy stole do ruletki. Jeśli nie rozumiesz, na co stawiasz, możesz dość szybko stracić wszystkie swoje pieniądze. Gracze ruletki, którzy rozumieją znaczenie pól zakładów i format stołu będą mieli przyjemne doświadczenie i cieszyć się czasem spędzonym przy stole do ruletki, i są bardziej skłonni do powrotu do koła ruletki wcześniej niż później.