Netent

Automaty do gry NetEnt

Net Entertainment, lepiej znany jako NetEnt, to szwedzka firma, która została założona w 1996 roku i jest obecnie jednym z najbardziej udanych twórców oprogramowania dla kasyn online. Firma była pierwszą, która stworzyła oprogramowanie kasyna oparte na Javie, ale teraz oprogramowanie działa na Flashu, a oprogramowanie Netent jest używane przez ponad 300 w pełni licencjonowanych portali gier. Oprócz oprogramowania dla kasyn online, ostatnio NetEnt opracował platformę dla dealerów na żywo, znaną jako NetEnt Live Casino. Ponadto, firma posiada również platformę gier mobilnych o nazwie NetEnt Touch. Firma jest również właścicielem sieci progresywnych jackpotów, która od początku swojego istnienia wypłaciła miliony dolarów w nagrodach.

Akcje firmy NetEnt są obecnie notowane na giełdzie NASDAQ OMX Stockholm. Kiedy firma rozpoczynała swoją działalność, posiadała kilka kasyn online, ale NetEnt sprzedał te aktywa w 2005 roku. W 2006 roku moduł kasyna firmy został uznany za jeden z 20 najlepszych na świecie. W 2007 roku NetEnt opracował wiele wspaniałych automatów do gry, które natychmiast podniosły ich rangę w branży.

NetEnt działa na maltańskiej licencji, a losowość wyników modułu kasyna firmy jest regularnie weryfikowana przez dwie niezależne firmy trzecie – jedną z Kanady, a drugą ze Szwecji.

Dodaj komentarz